Je Tantra masáž autentickou tantrickou praxí?

Když se řekne Tantra, pak nejoblíbenější praxí a tantrickým zážitkem vůbec, které přicházejí lidem na západě na mysl, je bezpochyby tantrická masáž. Kromě všech mylných představ a nesprávných informací o duchovní tantrické cestě, je to ta věc, kterou by téměř všichni zmínili jako první věc.


Mohli bychom tantrickou masáž opravdu považovat za autentickou praxi v rámci duchovní cesty? Odpověď je ano. Pokud tantrickou masáž praktikujete určitým způsobem a se správným postojem, je tato skutečně součástí vaší duchovní cesty.


Tantra je duchovní věda a učení o energii, a tím je nejdůležitějším nástrojem pro práci s tokem energie v nás samotných. Existuje obrovské množství nejrůznějších technik, které odpovídají různým charakterům a preferencím praktiků, aby dosáhli cíle vyššího vědomí, kde se právě Hatha Jóga - pracující s fyzickým tělem - dokonce stala synonymem jógy na samotném západě.

Všechny tantrické techniky mají pak s Hatha jogou společné probuzení toků energie uvnitř našich těl, abychom dosáhli vyšších stavů vědomí nebo dokonce osvícení. Čtením starověkých tantrických textů zjistíte, že v minulosti museli být lidé mnohem více spojení se svým tělem a energií, než jsme dnes my. A opravdu byli.

Náš moderní, rychlý životní styl přichází spolu s obrovským množstvím nejistot a překážek, které se v nás

hromadí a činí nás téměř nevědomými pro vnímání našeho vlastního energetického systému. Zrychlený životní styl je důvodem, proč toto mnoho lidí zanedbává, anebo si z toho dělá dokonce legraci. Faktem však je, že energetický systém v každém z nás existuje a je naším nejúčinnějším nástrojem pro léčbu, pohodu a především náš duchovní vývoj.

Zkušenosti z našich kurzů tantrické masáže ukazují, že způsob, jakým učíme techniky a dodáváme našim účastníkům tantrické pozadí, v mnoha případech vede k hlubokému uvolnění energie, která léčí a dává nám sílu. Tantrická masáž, která se praktikuje, může být chápána jako nástroj pro opětovné nastartování našich zablokovaných a nečistých těl a pro uvědomění si toku energie v nás samých.

Po prožití si tantrické terapie, ještě lépe absolvování intenzivního kurzu tantrické masáže, jsou naši studenti připravení otevřít se, věřit a následovat tantrickou cestu. Tantrická masáž v mnoha případech byla prvním krokem k tomu, aby jejich duchovní evoluce začala a vyvíjela se mnohem dále. Byl to první malý stavební kámen pro něco mnohem vyššího.

Pro více informací o našich kurzech a výuce navštivte www.tantrauniversity.org nebo nás kontaktujte na evolution.tym@gmail.com. Rádi vám poskytneme více informací.

Tereza cigankova